Jednodenní výlety každé úterý

18.04.2016 00:00

Jednodenní výlety s MŠ Dráček každé úterý

 

Od příštího týdne, pokud nám to počasí dovolí (pokud bude hustě pršet, nebo bude  bouřka a liják, tak ne) budeme chodit na celodenní výlety do okolí Brna.

Navazujeme tak na loňskou tradici, kdy se nám výlety osvědčily a všechny nás nadchly. Chystáme výlety do Zoo, na Babí lom v Lelekovicích, do Eldoráda v Líšni, na hrad Veveří, na Brněnskou přehradu, do Bílovic, Obora v Kohoutovicích,  atd. Vždy pojedeme kousek vlakem nebo autobusem a potom po svých až do cíle. Po cestě děti budou plnit různé úkoly a hrát výletní hru. Svačinky i obědy zajišťujeme my a budeme vše nosit sebou.

 

Příchod do školky je nutný každé úterý do 8:00, abychom stihli všechno, co si naplánujeme. Prosíme rodiče, aby se snažili přivézt děti, co nejdříve. Pro děti, které chodí pravidelně domů po obědě, nabízíme buď variantu, že budou s paní učitelkou ve školce a po obědě odejdou, jak jsou zvyklí a nebo se k nám mohou na výlet přidat. Pravidelný návrat zpět do školky bude vždy mezi 15:00 – 16:00. Po obědě budou mít děti možnost na chvíli si odpočinout, ale nebudou spinkat. Na nástěnce bude vždy přeplněná informace o tom, kam se které úterý půjde, kdy odjíždíme jakým autobusem, nebo tramvají, kam míříme a kdy se vracíme.   

 

Vvhodné oblečení – v létě pokrývku hlavy, za nepříznivého počasí nepromokavou bundu nebo  pláštěnku, vhodnou obuv – pohodlnou, pití, to vše v malém batůžku, který nebude dětem padat z ramen (zajistit zapínáním na hrudníku). Pokud chcete, můžete děti nastříkat preventivně proti klíšťatům.

Zpět