Otevření DS Lvíčata a Mš Dráček od 4.5.2020, Od 4.5 - 30.6.2020 zkrácená provozní doba 7.00-16.30!!!!!

21.04.2020 11:29

Dopis pro rodiče

Vážení rodiče,

V souvislosti s plánováním ukončení nouzového stavu , který by měl být,dle nařízení vlády ukončen ke 30.4.2020 jsem se rozhodli, že otevřeme obě třídy DS a MŠ Dráček dne 4.5.2020.

 

Vzhledem k hygienickým a bezpečnostním opatřením bychom vás chtěli seznámit s podmínkami a novými pravidly účasti dětí v DS a MŠ Dráček.

 1. Účast dětí je dobrovolná, záleží na rozhodnutí rodičů. Rodiče jsou sami odpovědní za umístění dětí do dětské skupiny.
 2. Vzhledem k situaci, hygienickým požadavkům a našim reálným možnostem bude v každé třídě umístěno pouze 10 dětí, abychom mohly dodržovat vládní nařízení.
 3. Vzhledem k náročnosti práce v rouškách, pobytu  dětí v omezeném režimu  ve školce a DS, jsme nuceni upravit provozní dobu DS a MŠ od 4.5 – 30.6. 2020 v době od 7:00 – 16:30.
 4. Pokud se rodič rozhodne dítě do školky umístit, musí podepsat čestné prohlášení o bezinfekčnosti dítěte, ve kterém rodiče potvrdí, že se dítě v posledních 14 dnech nesetkalo s nikým, o kom by rodiče věděli, že má infekční onemocnění nebo virové onemocnění  COVID-19.
 5. Každé ráno bude dětem změřena teplota bezkontaktním teploměrem a rodič opět potvrdí, že se dítě nesetkalo s nákazou.
 6. Personál a zázemí   školky bude vybaveno dezinfekčními gely, dezinfekčními mýdly, jednorázovými latexovými rukavicemi a rouškami.
 7. Rodiče budou muset vstupovat pouze s rouškami nebo respirátory, bezprostředně po vstupu do budovy okamžitě použijí dezinfekční přípravky, návleky na boty, a rukavice, které budou umístěny v chodbě při vstupu.
 8. Děti musí být vybaveny vlastními rouškami (minimálně 3 na den), rukavice pro děti necháme na uvážení rodičů.
 9. Strava bude opět zajištěna z restaurace Vitalité, která také podléhá přísným hygienickým pravidlům, obědy i svačinky se budou podávat a servírovat v rukavicích a s rouškou.
 10. Pobyt venku budeme řešit převozem dětí i pedagogů na zahradu, kterou jsme pronajali vzhledem k opatřením v Obřanech. Je vybavena malým domkem a prostorem na hraní, stravování a odpočinek.
 11. Vzhledem k omezené kapacitě dětí ve školce prosíme rodiče, kteří mají vážný zájem umístit své dítě, aby nám nahlásili od kdy jejich dítě  nastoupí. Je třeba objednat obědy.  

 

Bedlivě budeme sledovat, jak se bude situace vyvíjet.  Pokud vláda nenařídí žádná další zvláštní opatření, nebo nenařídí prodloužení nouzového stavu doufáme, že se nám podaří náš plán s otevřením školky zrealizovat.

 

Prosím  sledujte facebook a pokud máte nějaké dotazy neváhejte nás kontaktovat přes email nebo facebook či telefon.

Děkujeme za vaši trpělivost a důvěru a těšíme se 4.5. naviděnou. Tým DS Lvíčata a Dráček

 

 

Zpět