Název projektu : Dětský klub Malý Drak 

Harmonogram projektu 1.7.2018 - 30.6.2021   

Registrační číslo projektu: CZ.03.1.51/0.0/0.0/17_077/0007978

Cílem projektu je usnadnit sladění pracovního a rodinného života rodičům žáků 1. stupně ZŠ v brněnských městských částech Brno - Střed a Královo Pole prostřednictvím nabídky služby péče o jejich děti. V průběhu školního roku bude náš klub Malý drak nabízet práci s dětmi na prvním stupni. Služby budou zaměřeny na pomoc dětem s přípravou na školu a se smysluplným trávením volného času v odpoledních hodinách od 12:00 - 18:00. V době školních prázdnin ji doplňují příměstské tábory. Dohled nad dětmi vykonávají zkušení pedagogové a vychovatelé/ky.  Celková doba realizace bude 24 měsíců. Všechny služby poskytujeme v rámci projektu zdarma. Přihlásit a registrovat se můžete na https://www.standardisland.eu/

Letní příměstký tábor Malý Drak 2019

První turnus táborů začíná v týdnu od 8. července a následně až do konce prázdnin vždy od pondělí do pátku. V letošním roce jsme nuceni pro velký zájem nastavit pravidlo, kde každé jedno dítě má nárok na účast na táboře jen 3 týdny. Pokud se samozřejmě uvolní kapacity a bude místo, hned vás budeme informovat. Mohou to být libovolné dva týdny buď v celku nebo rozděleně ať už v jednom měsíci nebo v obou měsících.
Cena za týdenní pobyt na táboře je opět jako loni 500 Kč (zahrnuje stravné - dvě svačiny a jeden oběd plus pitný režim).
Jednotlivé týdny budou opět tématicky zpracované do tvůrčích, sportovních, turistických, herních a poznávacích aktivit viz tabulka níže.
Od rodičů mimo úhrady 500 Kč na stravu budeme potřebovat vyplnit v den nástupu beinfekčnost (vše připravíme na předtištěný formulář, podepíšete až přivedete děti na tábor) a potom bychom chtěli nové rodiče moc poprosit o vyplnění formuláře o jejich zařazení na trhu práce viz příloha (pokud je někdo OSVČ nechá formulář potvrdit na MSSZ, pokud je někdo zaměstnaný, nechá potvrdit u zaměstnavatele, pokud je někdo na ÚP nechá potvrdit na ÚP). Moc děkujeme, je to jediný doklad, který ministerstvo vyžaduje abychom doložili o existenci podpořených osob. (projekt Malý Drak je financovýn ESF MPSV).
Program tábora začíná každý den od 8:00 - 17:00, děti prosím přivádějte nejpozději v 9:00 do MŠ Dráček na Bayerovu ulici 25, ať můžou všichni vyrazit na výlet a nemusí se zdržovat čekáním na opozdilce. Pokud se opozdíte můžete zavolat na níže uvedené telefony a vše dořešíme.
I letos se na vaše děti těší pan učitel Petr Šmahel a jeho kolega (parťák) Tadeáš Košík. Oba dva pracují v našem odpoledním klubu Malý Drak už pře rok. Kontaktovat je můžete ohledně jakéhokoliv dotazu na facebook strance :Malý drak nebo na telefonním čísle:739224752
Další dotazy můžete směrovat na mě Katka Kelarová email: kelarova.k@seznam.cz, tel:602591517 
Poprosím Vás o zaslání konkrétních termínů v jakém turnusu vaše děti nastoupí buď na email nebo sms.

 

 
 
                           

 

Dobrý den,

 
ráda bych poděkovala za moc příjemný týden, který moje dcera strávila ve Vaší péči. Dnes mi při návratu domů řekla, že to byl nejlepší tábor, na kterém doposud byla. Jistě má na tom velkou zásluhu  pan učitel Petr, který vede děti velmi funkčním, nedirektivnim způsobem a necháva jim dost prostoru na realizaci vlastních nápadů. Děkuji a doufám, že se ještě uvidíme. 
 
Srdečně zdraví
Alicja Leix