Letní prázdninová školka a příměstský tábor pro děti 1.stupně ZŠ

 
Naše MŠ Dráček otevírá o prázdninách dveře všem dětem ve věku od 2-8 let a nabízí celodenní program od 7:00-18:00 hodin plný zážitků, dobrodružství, interaktivních činností, zábavy a legrace.
 
Děti si zde najdou kamarády a moc hodné tety učitelky. 
 
Kapacita na jednotlivé  týdenní aktivity je maximálně 15 dětí. Přednost mají sourozenci.
 
Děti, které navštěvují 1. stupeň ZŠ budou mít tábor v rámci projektu Malý Drak zdrama (rodiče platí jen obědy)

Program

 
TERMÍN TÉMA NÁPLŇ
4/7
-
8/7
Astrálie Pomyslným cestováním po Austrálii děti seznámíme s australskou buší, s jedovatými hady a pavouky, které si děti budou vyrábět z přírodních materiálů. Seznámí se se všemi zvířaty, které žijí jen na australském kontinentu formou interaktivních indoorových it outdoorových her. Děti poznají hudební nástroj  Didgeridoo, vyzkouší si zazpívat improvizovanou australskou lidovou píseň, ve které se hodně tleská, hraje na bubínky a vydávají se nejrůznější skřeky. Půjdeme se potápět ke korálovým útesům a zahrajeme si na operu v Sydney.
11/7
-
15/7
Asie V rámci týdne po Asii se v  vydáme do Indie za klidnou a harmonizující jógou, ochutnáme nejrůznější koření, naučíme se a prožijeme thajskou masáž, vyzkoušíme čínské Tai- chi.  Ve výtvarné výchově se děti můžou těšit na tvoření obrázků z rýže, psaní a kreslení perem kaligrafických obrázků. Vyzkoušíme si  asijské bojové sporty a jejich filozofii. Půjdeme v rámci poznávání nejvyšších hor světa na horolezeckou túru, zahrajeme si na sherpy a  navštíví nás cestovatel Livingstone. 
18/7
-
22/7
Afrika V průběhu poznávání Afriky se děti naučí africký rituální tanec s bubny. Budeme si hrát na šamany, budeme hrát na bubny a rozvíjet tak smysl pro rytmus. Navštíví nás kamarád z Konga, který nás naučí písničky a bude si s námi povídat o Africe.  Děti si postaví svoji chýši v parku, vyrobí si obrázky s africkými tématy a sádrové domorodé masky. Nezapomínáme ani na roztodivnou faunu z pralesů a stepí a samozřejmě navštívíme Zoo. 
25/7
-
29/7
Evropa Evropu si děti vytvoří na mapě, aby poznaly státy, se kterými sousedí Česká republika. Děti poznají rozdílnost jednotlivých států jak v pohybu, tak v hudbě. Děti seznámíme s typickým bujarým irským tancem, zatancujeme si španělské flamenco či řecký kruhový tanec  Sirtaki. V hudbě děti poznají Skotské dudy, laponskou lidovou hudbu, vídeňský valčík a další. Děti si vyrobí vlastní větrný mlýn typický pro Holandsko a keramickou reliéfní kachli dekorovanou mořskými lasturami. Hodně času strávíme v českém lese, na malinách, jahodách a houbách.
1/8
-
5/8
Amerika S Amerikou se děti seznámí prostřednictvím amerického jazzu hudebního i tanečního. Zazpívají si a zatančí americké country a nesmíme zapomenout na moderní hiphop či streetdance. Jižní Amerika děti rozpohybuje latinsko- americkými tanci :-) Děti si vytvoří americkou vlajku, seznámí s příběhem o objevení tohoto kontinentu Kolombem. Staneme se na týden indiány, černochy i bělochy.Výroba korábu pro piráty a výroba indiánských čelenek. Naučíme se střílet z luku. Nezapomeneme ani na pyramidy z Yucatanu a legendu o mayských kmenech. Přeletíme Ameriku v horkovzdušném balónu.
8/8
-
12/8
Voda Ve vodě se zrodil život. My jsme téměř celí z vody. O vodě a co pro nás voda znamená, co nám dává,  jak jí šetřit, kde všude kolem nás je, jak si s ní nebo v ní můžeme hrát, to je to co nás čeká. Vyrobíme vlastní bublifuk, zažijeme maxi bublinovou show. Namalujeme velké obrazy, půjdeme objevovat do VIDA Centra. Naučíme se nebát vody, jako plavci a potápěči, seznámíme se s vodními tvory, rybami, savci, mlži. V lese budeme hledat studánky,  poplujeme lodí na přehradě. Navštíví nás  námořní kapitán a naše posádka  se naučí, jak funguje plachetnice.
15/8
-
19/8
Země Ze země roste všechno, co jíme, v zemi je ukryta spousta vzácných kamenů a pokladů. Naučíme se je hledat a poznávat. Vypěstujeme si vlastní rostlinku, naučíme se africký tanec. Na i v ní žije spousta zvířat. Snad je všechna poznáme. Navštívíme jeskyně v Moravském krasu a budeme tvořit hlavně z hlíny. Další výtvarná tvorba bude vycházet nejen z přírodních matriálů, ale také z recyklovaných plastových víček, sklenic a papíru. Půjdeme se podívat na  zkameněliny a budeme zkoumat,  kde a jak fungují sopky. Zkusíme vypátrat nějaké zemské poklady (Geocaching). 
22/8
-
26/8
Vzduch Vzdušní draci, ptáci, vzdušné stroje, které létají, to nás bude zajímat. Pomocí origamu vytvoříme prostřední vzdušného království. Naučíme se vzdušný tanec, u kterého pomocí různých nástrojů rozvíříme prostor – vějířů, závojů, šátků, hůlek. Vzduch v nás použijeme  na to, abychom si zahráli na flétny, naučili se nové písničky, pracovali s dechem při běhu, tanci či odpočinku.  Budeme se houpat ve vzduchu jako opice na lanové dráze v Jungle parku.  Pomocí vzduchu si nafoukneme  vzdušný hrad, na kterém budeme skákat vysoko do vzduchu, na trampolínách se naučíme roznožky, skrčky a kotrmelce. Poskládáme skvělé letouny, které potom pošleme z vysokého kopce k makům nebo ke sluníčku. Splníme si každý jedno vzdušné přání.
29/8
-
2/9
Vesmír Vyrobenou raketou zaletíme na poslední prázdninový týden do naší galaxie. O všech planetách se dozvíme, jak vypadají, jak se která planeta jmenuje a jak se chová. Zahrajeme si na astronauty, kteří nejen létají ve vesmíru, cvičí svou mrštnost, jsou ve stavu bez tíže, zkoumají neobjevené. Vyrobíme si kašírovanou planetu zemi, či Jupiter, podíváme se do černé díry. Z hvězd na nebi rozpoznáme zvířata ve zvěrokruhu a naučíme se  jaké mají vlastnosti( práce s archetypy). Navštívíme Technické muzeum a planetárium. 

 

Ceník


Doba Školné Stravné
1 den Kč      600,-  Kč     680,-     
1 týden Kč   3.000,- Kč  3.400,-   
2 týdny Kč   5.000,- Kč  5.800,-
3 týdny Kč   6.000,- Kč  7.200,-
4 týdny Kč   7.000,- Kč  8.840,-

 

Strava a pitný režim je po celou dobu pobytu dětí zajištěn. 
 
Sleva pro sourozence 20%

 

ZÁVAZNÁ PŘIHLÁŠKA do letní prázdninové školky

Údaje jsou důvěrné podle zákona č. 256/1992Sb., o ochraně osobních údajů v informačních systémech, zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím a zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů.

V případě sourozenců vyplňte přihlášku 2x a políčko slevy zaškrtněte jen u jednoho dítěte.